Дан: 24. мај 2023.

Извештај са XXIII Републичког такмичења из анатомије и физиологије, Ниш, 19-20. мај 2023.године

На Републичком такмичењу у Нишу су учествовале ученице одељења 1/1 :

• Сташа Рајовић
  • Марија Стевовић
  • Сара Чивовић.

У пратњи професора – ментора, др Данијеле Гаровић.

На такмичењу су учествовали ученици 22 медицинске школе из Републике Србије.

Ученици-такмичари су своје знање мерили израдом теста знања који се састојао од 60 питања и радио се 2 сата на ком се могло освојити највише 170 бодова.

Појединачни пласман ученица је:

• 13.место- Марија Стевовић – 122 бода
  • 18.место- Сташа Рајовић –  114 бодова
  • 20.место –Сара Чивовић – 110 бодова

Екипни резултат за Медицинску школу Чачак је – 7.место ( укупно 346 бодова).

Ученице наше школе показале су висок ниво знања и  одговорности.  Значај учешћа наше школе је вишеструк јер су ученици показали своје знање, имали могућност да постојеће знање унапреде и на најлепши начин промовишу нашу школу. Поред показаног знања  ученице су својим осмехом, културним, љубазним и одмереним понашањем показале прави пример будућих здравстевених радника.

Освојена места су потврда вишемесечног рада и труда ученика и наставника.

„Као њихов предметни професор сам поносна на знање које су показале , али и на поверење које су ми указале и показале њиховим начином понашања приликом припремног рада за такмичење и на самом такмичењу.

Надам се да ће овакви  резултати бити подстицај за још бољи пласман и ангажовање у неком будућем периоду.“

Извештај саставила

др Данијела Гаровић

Песнички сусрети у Медицинској школи

Данас је Међународни дан словенске писмености, празник првих словенских просветитеља браће Ћирила и Методија. Данас је дан писмености која траје од 9. века и ћирилице која траје у српском језику од 12. У нашој школи прослављен је посетом једанаесторо песника из Србије и Црне Горе који у оквиру својих активности у обележавању Дана ћирилице походе одабране школе, а наша их је угостила са великом радошћу и пијететом. Песнички час одржан је у мејкерс лабу међу матурантима, па на диван начин уз све своје мајске радости завршавају своје четворогодишње школовање. Песници су своје стихове казивали надахнуто, неки лирски осећајно, неки младалачки осебујно, увек бирајући поезију наклоњену младости, љубави, девојкама, сасвим пригодно нашој школи, хвала им на том афирмативном избору и правилним порукама. Даривали су нам лепу емоцију, спонтано уздарје беше у изворној мелодији косовске песме. Гостовање је пропратила и ТВ Галаксија за коју су говорили песник Луне Левајац и наша професорка Сања Перовановић истичући идентитетски значај језика и писма, суштинску потребу њиховог родољубивог чувања и трајања, а крилатица постаде реченица коју ученици често чују на часовима: „Ћирилица има само нас, а латиница има цео свет!“
Кратак извештај проф. Сање Перовановић